HEMEN ARA  SORU SOR
Blog

SUPERCOMFORT

Ateşleme Arızası.
 Çözüm: Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer önce gaz kontrolü sağlamanız gerekir. Konut içinde gaz olmalıdır ve kombiye gaz gelmelidir. Gaz vanalarına bakabilir, kapalı ise açabilirsiniz. Konut içinde gaz varsa kombiye de gaz gelmesi gerekir. Kombi yanındaki gaz vanasına bakın ve kapalı ise açın. Kombiye gaz geliyor ise resetleme işlemi uygulayın. Resetleme işlemini de en fazla 3 kez deneyin. Arıza yine düzelmez ise; anakart, gaz valfi ya da elektrotlarda sorun olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından mutlaka uzman yardımı alın.
Emniyet Termostatı Kilitlemesi.
 Çözüm: Tesisat su sıcaklığının 95°C üzerinde olduğunu belirtir. Yani emniyet termostatı devrededir ve cihaz koruma altındadır. Aşırı sıcaklık uyarısı da diyebiliriz. Öncelikle kombiye reset atın. Daha sonra tesisat ve kalorifer vanalarını kontrol edin. Vanaların her koşulda açık olması gerekir. Vanalar kapalı ise mutlaka açın. Vanalar açık olmasına karşın sorun devam ediyorsa eğer servisi arayarak yardım almalısınız. Bu sorunda birçok sebep olabilir. Arıza yerinde görülür ise net tespit yapılır ve sorun uzmanı tarafından çözümlenir.
Baca Emniyet Termostatı Arızalı (Bacalı Kombilerde)
 Çözüm: Baca emniyeti sensöründe sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sensör bağlantılarında sorun olabilir, baca çekmiyor ya da tıkalı olabilir. Bu sorunda kullanıcı olarak cihazınıza müdahale etmeyin. Arıza tespiti ve onarımı için mutlaka servis yardımı alın.
Sistemde Su Yok.
 Çözüm: Sistem su basıncının düşük olduğunu belirtir. Sisteme su bastığınızda sorun çözümlenecektir. Bunun için yapmanız gereken kombi altında monteli durumda olan doldurma musluğu ile basıncı 1,5 e yükseltmektir. Basıncı yükseltirseniz eğer sorun düzelir. İşlemin sonrasında doldurma musluğunu açık bırakmayın. Arıza devam ederse eğer kombiye reset atın. Arıza yine çözümlenmez ise servisi arayarak yardım alabilirsiniz.
Isıtma Sensörü Sorunu.
 Çözüm: Kalorifer sensörü arızasıdır. Sensör de sorun olabileceği gibi kablolarında ya da borularında da bir aksaklık olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.
Kullanım Suyu Sensörü Sorunu.
 Çözüm: Sıcak su sensöründe bir sorun olabileceğini bildiren arıza kodudur. Bu sorunda sıcak su sensörünün yanı sıra sensör borularında ya da kablolarında da sorun olabilmektedir. Teknik açıdan arıza ancak yerinde görülür ise uzmanı tarafından tespit yapılarak sorun çözümlenebilir. Bu yüzden önerimiz mutlaka uzman yardımı almanızdır.
Baca Süpürme Işlevi Açık.
 Çözüm: Bu arıza durumunda bir süre beklemeniz gerekir. Uzun süre bekleme sonucunda sorunda düzelme olmazsa eğer mutlaka uzman yardımı almalısınız.
Isıtma Devresinde Donma Koruması Işlevi.
 Çözüm: Isıtma devresinde donma korumasının devreye girdiğini belirtir. Bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeden beklemelisiniz. Arıza durumunda düzelme olmaz ise servisi arayabilirsiniz.
 Kullanım Suyu Devresinde Donma Koruması Işlevi.
 Çözüm: Sıcak su devresindeki donma koruması işlevini belirtir. Bu sorunda bir süre kadar beklemenizi öneriyoruz. Yalnız uzun süre bekleme sonucunda arızada düzelme olmaz ise mutlaka servisi arayın.
Boyler Sensör Arızası.
 Çözüm: Boyler sensörün arızalı olması, sensör kablolarında kopma-kısa devre olması, sensör borularında nem olması sebebi ile yaşanır. Bu sorunda cihaza müdahalede bulunmaksızın mutlaka uzman yardımı almalısınız.
Kullanım Suyu Devresi Boyler Donma Koruması Işlevi.
 Çözüm: Sıcak su devresi boyler donma korumasının işlevini belirtir. Bu sorunda beklemenizi önereceğiz. Arıza durumunda düzelme olmaz ise mutlaka servisi arayın.
Fark Basınç Anahtarı Sorunu.
 Çözüm: Fark basınç anahtarı ile alakalı arıza durumudur. Arıza durumunda cihazınıza müdahale etmeyin. Teşhis yapılarak sorunun çözümlenmesi adına mutlaka uzman yardımı alın.
 Parametre Ayarları Gerekiyor.
 Çözüm: Parametre ayarlanması gerektiği zaman ekranda bu hata kodu belirir. Arıza durumuna müdahale etmeden mutlaka uzman yardımı almalısınız.
Legionella Koruma Işlevi.
 Çözüm: Bir süre kadar bekleyin. Sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise servisi arayabilirsiniz.
Uzaktan Kontrol Uygun Değil.
 Çözüm: Uzaktan kumanda paneli ile alakalı bir sorun olabileceğini belirtir. Uzaktan kumanda paneli bağlantılarında veya elektronik kartta sorun olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi adına mutlaka uzman yardımı alın.

İklim Servis hizmet kalite değerlendirmesi

4.9 (8,134 oy)
Geribildirim sağlamak için firmamızdan en az 1 servis hizmeti almanız gerekir!
Gölge
Google+ 
Firmamız bütün markalarda "Özel Servis" olarak hizmet vermektedir. Yetkili servis değildir.
Copyright © 2016 Tüm hakları saklıdır. Designed_by İsmail ATİK