HEMEN ARA  SORU SOR
Blog

SERENA

Ateşleme Sorunu.
 Çözüm: Bu arıza durumunda önce dairenizde gaz olup olmadığına bakmalısınız. Gaz yokluğu sebebi ile cihaz ateşleme yapmıyor olabilir. Gaz girişlerini kontrol edin ve gaz vanaları kapalı şekilde ise mutlaka açın. Daha sonrasında kombiyi birkaç kez kapatıp açın. Düzelme durumu olmazsa eğer Alarko Servisi’ni arayın. Anakartta, iyonizasyon ateşleme elektrodunda veya gaz armatöründe sorun olabileceğinden servis ekipleri yerinde tespit yapar sorun ne ise sizi bilgilendirerek gereken çözümü sağlar.
Limit Termostat Sorunu.
 Çözüm: Aşırı ısınma sorunu olduğunu belirtir. Yani kombi tesisatındaki suyun aşırı yükseldiğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda önce kombi altındaki vanaları ve peteklerin vanalarını kontrol edin. Vanaların açık şekilde olduğundan emin olun. Daha sonra kombiyi kapatıp yeniden açın. Düzelme olmaz ise ana eşanjör kireçlenmiş-tıkanmış, üç yollu vana arızalı, kalorifer filtresi-kalorifer tesisatı tıkalı, pompa sıkışıyor olabilir. Tespit ve çözüm için mutlaka servisi arayın.
Kalorifer Ntc Arızası.
 Çözüm: Kalorifer sistemindeki ntc sensörde sorun olduğu zaman, sensör kablolarında kopukluk- kısa devre durumu olduğu zaman veya sensör boruları nemlenme yaptığı zaman bu sorun yaşanır. Tespit yapılması ve arızanın çözümlenmesi için mutlaka uzman yardımı alın.
Sıcak Su Ntc Arızası.
 Çözüm: Sıcak su sistemindeki ntc sensörde arıza olduğu zaman, sensör borularında kopma-kısa devre olduğu zaman ya da sensör boruları nemlendiği zaman bu arıza kodu ekranda yanıp söner. Arızanın tespit edilmesi ve onarılması adına Alarko Servisi’ni aramalısınız.
Hava Akış Arızası.
 Çözüm: Serena model hermetik kombilerde böyle bir sorun yaşandığı zaman atık gaz sisteminde sorun var demektir. Yani bu durumda hava akışını sağlayan fanda sorun olabilir. Fanın yanı sıra prosestat ya da anakart da arızalı olabilir. Ayrıca hava akım borusu yani baca yerinden çıkmış ise yine böyle bir arıza durumu ile karşılaşılabilir. Kullanıcı olarak arıza durumunda hiçbir müdahalede bulunmadan mutlaka uzman yardımı alın.
Parametre Ayarları Bozuk.
 Çözüm: Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka servisi arayın.
Alev Yokluğu Sorunu.
 Çözüm: Brülörde yanma olmasına karşın alevin algılanmadığını veya alevin söndüğünü belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda önce cihazı birkaç kez kapatıp açın. Arıza durumunda düzelme olmazsa eğer mutlaka servis yardımı alın.
Düşük Su Basınç Sorunu.
 Çözüm: Serena model kombilerde en sık karşılaştığımız arıza durumudur. Kombi tesisatındaki suyun azaldığını belirten bu arıza durumunda tesisata su basarak sorunu çözümleyebilirsiniz. Ekranda H20 arıza kodu yanıp söner. Bu durumda kombini sağ altında bulunan bar göstergesini kontrol edin, 1 barın altını gösterdiğini göreceksiniz. Serena model kombinin sağ altında bulunan siyah doldurma musluğunu sola çevirerek bar değeri 1 ile 2 arasına gelene dek su basın. Su basma işleminden sonra doldurma musluğunu sağa çevirin ve kapatın. Sorun düzelecektir.

İklim Servis hizmet kalite değerlendirmesi

4.9 (8,134 oy)
Geribildirim sağlamak için firmamızdan en az 1 servis hizmeti almanız gerekir!
Gölge
Google+ 
Firmamız bütün markalarda "Özel Servis" olarak hizmet vermektedir. Yetkili servis değildir.
Copyright © 2016 Tüm hakları saklıdır. Designed_by İsmail ATİK