HEMEN ARA  SORU SOR
Blog

SERADENS PREMIKS

Alev Yok Sorunudur.
 Çözüm: Bu arıza durumunda cihazınıza gaz gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Gaz geldiğini gaz vanasının açık olduğunu gördüğünüzde anlayabilirsiniz. Gaz vanası kapalı ise gaz gelmiyor demektir. Vanaların açık olması gerekir. Gaz geldiğinden emin olduğunuzda resetleme işlemi yapabilirsiniz. Maksimum 3 kez resetleme işlemi yapmalısınız. Resetleme sonrasında sorunda düzelme olmaz ise servis yardımı almalısınız. Seradens Premiks model kombide ateşleme sorunu var ise; anakart, gaz armatörü, elektrot gibi parçalarda sorun olabilir. Alarko Servisi yardımı almalısınız.
Limit Termostat Sorunudur.
 Çözüm: Aşırı ısınma sorunu olarak da bilinir. Maksimum sıcaklık sorunudur aynı zamanda. Bu durumda cihazın su basıncını kontrol etmeli, düşük durumda ise su basmalısınız. Su basma işleminden sonra ya da su basıncı normal olmasına nazaran sorunda düzelme olmaz ise cihazı resetleyebilirsiniz. Resetleme sonrasında da düzelme olmaz ise Alarko Servisi’ni aramalısınız. Aşırı ısınma sorunlarında; ana eşanjör tıkanmış olabilir, pompa sıkışmış olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir ya da kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Net tespitin yapılması ve arızanın çözümlenmesi adına mutlaka servis yardımı alınız.
Atık Gaz Sistem Sorunudur.
 Çözüm: Seradens Premiks model kombilerde atık gaz sisteminde yani hava akışında sorun olduğunu belirtir. Bu gibi durumların birden çok sebebi olur. Bu nedenle de yerinde görülmeden net bilgi vermek doğru olmaz. Bizler yine de karşımıza çıkan muhtemel arızalı parçalar hakkındaki bilgileri sunacağız. Fan motoru, prosestat, anakart gibi parçalarda sorun olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir. Yerinde görülür ise tespit yapılır ve müdahale ile sorun çözümlenir.
Düşük Su Basınç Sorunudur.
 Çözüm: Genel anlamda en çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. Tesisat su basıncı düştüğü zaman cihaz arızaya geçer ve ekranda bu hata kodu yer alır. Bu gibi durumlarda tesisat su basıncını yükseltmeniz gerekir. Seradens Premiks model kombinin sağ altındaki mavi veya siyah doldurma musluğunu sola çevirmeli yine sağ altta bulunan bar göstergesi 1,5 i göstergene kadar su basılmalıdır. Su basma işlemi bittiğinde doldurma musluğunu mutlaka sağa çevirip kapatın. Sorun çözümlenir.
Isıtma Sensör Sorunudur. 
Çözüm: Kalorifer sensöründe sorun olduğu zaman bu hata kodu ekranda belirir. Bu durumda yalnızca sensörde değil kablolarında da sorun olabilmektedir. Teknik açıdan sorunun tespit yapılması ve çözümlenmesi adına servis yardımı almalısınız.
Kullanım Suyu Sensör Sorunudur.
 Çözüm: Sıcak su sensörü ile alakalı bir sorundur. Sıcak su kullanımında sorun yaşarsınız. Bu gibi arıza durumlarında sorun sadece sensörde değil kablolarında da olabilmektedir. Kesin tespit ve çözüm için mutlaka servis yardımı alınız.
Fan Arızası Demektir.
 Çözüm: Cihazın hava akışını sağlamada önemli bir parça konumunda olan fan motorunda sorun olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumlarında fan motoru dışında anakartta da sorun olabilmektedir. Net tespit ve çözüm adına mutlaka Alarko Servisi’ne ulaşmalısınız.
Parametre Programlama Gereksinimi Sorunudur.
 Çözüm: Bu hata kodu ekranda belirdiğinde parametre ayarı gerekmektedir. Bu uygulamayı sizler kullanıcı olarak kesinlikle yapamazsınız. Çözüm için mutlaka servisi arayınız.
Alev Algılama Sorunudur.
 Çözüm: Bu hata kodunda cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Alev algılanmadığı için cihaz çalışmayacak ve arızaya geçecektir. Bu gibi durumlarda teknik açıdan sorunun yerinde görülmesi ve tespitin yapılması gerekmektedir. İyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz valfinde sorun olabilmektedir.

İklim Servis hizmet kalite değerlendirmesi

4.9 (8,134 oy)
Geribildirim sağlamak için firmamızdan en az 1 servis hizmeti almanız gerekir!
Gölge
Google+ 
Firmamız bütün markalarda "Özel Servis" olarak hizmet vermektedir. Yetkili servis değildir.
Copyright © 2016 Tüm hakları saklıdır. Designed_by İsmail ATİK