HEMEN ARA  SORU SOR
Blog

MX2

Bu gibi arıza durumlarında önce cihazı resetlemenizi öneriyoruz. 3 resetleme olmadan başarısız olabilirken düzelme değilsa; petek vanalarının ve tesisat vanalarının kapalı olmadığından emin olmanız gerekir. Kontrolleri yapın ve vana kapalı ise mutlaka yapın. Vanalar açık havada arıza giderme durumu devam etmekte ise; ana eşanjör, pompa ya da üç yollu vana arızası söz konusu olabilir. Tesisatta hava ya da tıkanma, kalorifer filtresinde tıkanma durumu da olabilir.

Brülörde alevin geçildiğini belirten hataları kodudur. Cihaz bu sayede başarılı ateşleme yapamaz ve güvenlik kapanması yaşanır. Bu sorunda önce konutunuzdaki gazdan ve kombiye gelen gazdan emin olmalısınız. Bunun için gaz vanasını kontrol edebilirsiniz. Vanaları kapalı görürseniz yapabilir açabilirsiniz. Ardından reset uygulaması simgesi.Bu sorunda olduğu; anakart, gaz grubu veya elektrotlarda sorun olabilmektedir.
Genel Arıza durumu, net bir bilgi mevcut değil
Anakartta sorun var
Anakartta sorun var
Anakartta sorun var
Atık gaz sistemi ile ilgili bir sorundur. Bu arızalardan kullanıcı olarak servis öncesi bir işlem uygulamamalısınız. Fan havadan cihaz atık gazı dışarıya gönderemez. Cihazlar bloke ederken geçer ve çalışmaz. Bu sorunda fan, anakart gibi parçalarda sorun olabilir.
Genel Arıza durumu, net bir bilgi mevcut değil
Brülörde alevin oluşmadığını ve ateşlemenin denendiğini yapıyor. Bu sorunda cihazı resetlemelisiniz
Pompanın don korumasında çalıştığını belirten bir arıza kodudur. Bir süre kadar beklemeli cihaza istediğiniz bir müdahalede bulunmamalısınız. Bekleme yapılmadan yapabilirseniz düzelme olmaz ise servisi arayarak yardım edebilirsiniz.
Brülörün don korumasında çalıştığını gösteriyor.
Tesisat su basıncı düşük olabilir. Basınç değerini kontrol edin. 1 bar altını göstermekte ise cihaza 1,5 bara gelene kadar devam ediyor monteli iken olan doldurma musluğu ile sulandırılıyor. Su basma işlemi sonrası sorun düzelecektir.
Sistem basıncı düşük ise ya da normal değerde olsa da su sirkülasyonu sağlayamıyorsa bu arıza durumu yaşanır. Bu sorunda önce ürünü ayarlamacına bakınız ve basıncı 1,5 bar değerinde olduğundan emin olun. Basınç düşük ise su basıncı. Normal değerde ise mutlaka servisi yapar. Pompada sorun olabilir. Tesisat tıkalı ya da tesisatta hava olabilir. Kalorifer filtresinde ya da ana eşanjörde tıkanma olabilir.
Sıcak su ntc si ile ilgili sorunu sorunu. Sensör arızalı olabilir, ancak sensörün yanı sıra kablolarda veya boruda da sorun olabilmektedir.
Sensör kablolarında kısa devre durumu olabileceğinizi. Sensör arızası da söz konusu olabilmektedir. Teknik danışmanlık net teşhis ve onarımı için servisi aramaktadır.
Kalorifer gidiş suyu sensöründe, kablo kablolarında veya borularında problem olabileceğinden
Kalorifer gidiş suyu sensör kablosu kısa devre durumu olduğu zaman bu sorun yaşanır.
Kalorifer dönüş suyu sensörünün arızalı olabileceği, sensördeki kablolarla sorun olabileceği olabilir.
Kalorifer dönüş suyu sensör kablolarında kısa devre durumu söz konusu olabileceği belriten bu durumda devre dışı bırakılabilir.
Harici sensörün arızalanması, sensör kablolarında sorun olması veya sensör borularının nemlenmesi sebebi ile olduğu sorundur.
Harici sensör kablolarında kısa devre durumu olduğunu belirtir. Bu sorunda sensör de arızalı olabilir. Sorunun tespit edilerek çözümlenmesi için uzman yardımı almanız gerekmektedir.
Brülörde alevin oluşmadığını ve ateşlemenin denendiğini yapıyor. Bu sorunda cihazı resetlemelisiniz.
Gaz valfinin kapanması sebebi ile brülörde iyonun oluşmadığını orada. Bu arızaların durumu ile ilgililarınız zaman servisi aradığınız. Gaz valfi veya iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir.
Sıcak su daldırma tipi sensörde, kablo kablolarında ya da kablolarında sorunu vardır.
Boyler sensöründe ya da kablolarında sorun olabilir. Arızanın yerinde teşhis edilerek onarılması için servis yardımı almalısınız.
Boyler sensörü kablolarında kısa devre olduğunu belirtir. Yalnız sadece kablolarda değil sensörde de sorun olabilir.
Oda termostatında ya da bağlantılarında sorun olabileceğini belirtir.
Oda termostatı bağlantılarında kısa devre oluyor.
Açık devre sorunudur. Kablolarda ya da bağlantılarda da sorun olabilmektedir.
Genel Arıza durumu, net bir bilgi mevcut değil
Genel Arıza durumu, net bir bilgi mevcut değil
Genel Arıza durumu, net bir bilgi mevcut değil
Anakart ile alakalı bir sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda anakart tamiri ya da değişim uygulaması gerekebilir.
Kısa sürede olması gerekenden çok sıfırlama uygulaması başlatma sebebi ile kilitlenme olmuş olup. Teknik birleştirme sorunu çözümlemek için cihaz şalterinden kapatıp yeniden açmalısınız. Arıza düzelecektir

İklim Servis hizmet kalite değerlendirmesi

4.9 (8,134 oy)
Geribildirim sağlamak için firmamızdan en az 1 servis hizmeti almanız gerekir!
Gölge
Google+ 
Firmamız bütün markalarda "Özel Servis" olarak hizmet vermektedir. Yetkili servis değildir.
Copyright © 2016 Tüm hakları saklıdır. Designed_by İsmail ATİK